Organizatorzy

.

fg logo_poziom

.


.

Organizacja i administarcja

Jarosław Michalak

jarek michalak

Poznaniak zauroczony Dolnym Śląskiem. Od pierwszej wizyty tutaj niezmiennie pozostaje pod ogromnym wrażeniem bogactwa jego architektury. Choć nigdy nie zerwał kontaktów z Poznaniem, Dolnemu Śląskowi oddał 8 lat swojego życia. Jako prezes zarządu Srebrnogórskiej Twierdzy rozpoczął, a następnie przez wiele lat koordynował proces jej odbudowy i renowacji, przywracając jej dawną świetność. Teraz w podobny sposób próbuje ratować inne zabytki. Niespokojny duch, który nigdzie nie potrafi zagrzać miejsca. Lubi być w ruchu i realizuje się w działaniu, co często inni błędnie interpretują jako pracoholizm. Społecznik i urodzony organizator. Na koncie ma dziesiątki zorganizowanych imprez artystycznych, muzycznych, rekreacyjnych i turystycznych. Uwielbia podróże, zarówno te bliskie jak i te dalekie. Podróżuje chętnie i często. Najchętniej w miejsca mało znane lub w ogóle zapomniane. Szczególną sympatią darzy kontynent Azjatycki. Pasje podróżowania łączy z zamiłowaniem do motoryzacji. Uczestniczył i był organizatorem wielu wypraw samochodowych między innymi do: Mongolii, Tadżykistanu, Iranu, Kirgizji.

img 3357.img 3271.nowy-2


.

Prowadzenie

Wojtek Heliński

wojtek helinski

„Definicja Wojtka ukryta jest w Jego nazwisku - jest kimś rozpiętym między piekłem i niebem”.

Wojciech Heliński – urodzony i zakochany w Kudowie od 40 lat, poeta, aktor, dziennikarz, muzyk, performer, podróżnik, zawodowo marynarz, pracuje jako konferansjer. Ojciec Ady, dziadek Tomka, facet Dominiki, przyjaciel … wielu. Autor tomików poezji „Kochałem niebo”, „Modlitwa NN”, „Lament”, „Czecholada”, pisze teksty dla zespołu Czarna Syrena oraz solowego projektu „HellinSky”. Prezes Stowarzyszenia Fundus Glacensis. Przekroczył magiczny 1000 – występów na scenie, zorganizowanych imprez, napisanych tekstów, zrobionych zdjęć, przeczytanych książek, poznanych ludzi, spotkanych kobiet, litrów łez, godzin śmiechu, kilometrów podróży. Ma za sobą pierwszy milion - pieniędzy pozyskanych na projekty dla młodzieży.

wojtek helinski2.wojtek helinski1.wojtek helinski5


.

Grafika

Łukasz Buszka

lukasz1

Grafik z zawodu, fotograf z przypadku, podróżnik z wyboru, kucharz z braku innego chętnego. Prowadzi autorską pracownię projektu i fotografii Dadadesign w Łodzi. Biega to tu to tam, najczęściej z aparatami za biegaczami, podróżuje, czasem pisze.
Członek zespołu organizatorów Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju, Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich oraz SuperMaratonu Gór Stołowych.
www.dadadesign.pl | www.buszka.pl

lukasz2.lukasz3. lukasz5


.

Technika

Michał Pietkiewicz

micha pietkiewicz 1

Członek "Górskiej Załogi", która mówi o nim tak: "jak Michał zrobi nagłośnienie, to nie ma prądu we wsi! (...) Zapalony strażak OSP, z pozoru skryty, zimny profesjonał - ale cicha woda brzegi rwie. W kuluarach słychać szepty, że to facet, który ogarnie wszystko, nawet to, o czym nie pomyślałeś, że jest do ogarnięcia. Decyzje podejmuje zanim Ty zorientujesz się, że jakieś są do podjęcia."

11212770 836936683058182 8961898809597196571 n.pietkiewicz 2.386770 244333125629341 74316033 n


.


dolny slask_sponsor1"Podróżować znaczy żyć. A w każdym razie żyć podwójnie, potrójnie, wielokrotnie." - Andrzej Stasiuk